LOJİSTİK PROGRAMI TANITIM

Lojistik Programı

Lojistik programı 2006-2007 Eğitim Öğretim Yılında İktisadi ve İdari Programlar Bölümü'ne bağlı olarak eğitim-öğretim faaliyetine başlamıştır. 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılından itibaren İnsan Kaynaklarının Mesleki Eğitim Yoluyla Geliştirilmesi Projesi'nin (İKMEP) uygulanmayla birlikte, Yönetim ve Organizasyon Bölümüne bağlı olarak eğitim-öğretim faaliyetine devam etmektedir.

Programın amacı, uluslararası ticaretin ana öğesi durumunda olan taşımacılık sektöründe, işletme bilgisine, matematiksel karar verme yöntemlerine, temel ve programlama düzeyinde bilişim teknolojisine, dış ticaret, gümrük, taşımacılık ile ilgili diğer ulusal ve uluslararası yasal düzenlemelere hakim, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere, ham maddenin başlangıç noktasından ürünün tüketildiği son noktaya kadar malzemelerin, hizmetlerin ve bilgi akışının etkili ve verimli bir şekilde hareketinin planlanması, uygulanması ve kontrol edilmesini sağlayabilen meslek elemanlarını yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Bir yıl isteğe bağlı İngilizce hazırlık eğitimi verilen programın mezunları, işletmelerin lojistik birimlerinde görev alabilecekleri gibi, denizcilik işletmelerinde, özel aracı gümrükleme kuruluşlarında, hava, kara ve deniz kargo işletmelerinde ve limanlarda istihdam edilebilirler. Lisans eğitimlerini tamamlayan mezunlar lisansüstü eğitimleriyle birlikte akademik alanda da istihdam imkânı bulabilirler.

Mezun olan öğrencilerimiz ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sınavı ile Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Ulaştırma ve Lojistik, Uluslararası Finans, Uluslararası Lojistik, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık, Uluslararası Lojistik Yönetimi, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi lisans programlarına dikey geçiş yapabilirler.

 

Puan Türü                   : YGS-6                                 Telefon           : 0 252 697 6525

Yabancı Dil Hazırlık  : İsteğe Bağlı                          Faks                : 0 252 697 6345

Eğitim Dili                  : Türkçe                                  e-posta           : dalaman@mu.edu.tr 

Eğitim Süresi              : 2 Yıl                                     Yerleşke          : Dalaman/Muğla

AKADEMİK PERSONEL
İDARİ PERSONEL
ETKİNLİKLERİMİZ
STAJLAR
FOTOĞRAF ALBÜMÜ
SIKÇA SORULAN SORULAR
DERS PROGRAMLARI
SINAV PROGRAMLARI
DOKÜMANLAR
Yukarı Çık