Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı Tanıtım

Muhasebe ve Vergi Bölümü 2003-2004 Eğitim Öğretim yılında Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Normal Öğretim Programı ile öğretime başlamıştır. 2011-2012 Eğitim Öğretim yılından itibaren Muhasebe ve Vergi Uygulamaları İkinci Öğretim Programına öğrenci alınmasıyla beraber toplam iki program ile faaliyetini sürdürmektedir.

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı, kamu veya özel sektör kuruluşlarının muhasebe ve vergi konuları ilgili departmanları ile bu konularda müşavirlik ve denetim hizmetleri veren bürolarda istihdam edilmek üzere, uygulamaya yönelik çağdaş bilgi ve teknolojilerle güncel mevzuata hâkim nitelikli muhasebe meslek elemanı yetiştirmeyi amaçlayan bir Yükseköğretim programıdır.

Dört yarıyıldan oluşan eğitim süreci, muhasebe, finans, hukuk, vergi, işletme, iktisat, istatistik, iletişim, bilgisayar gibi teorik ve uygulamalı mesleki derslerin yanı sıra 40 işgünü meslek stajını da kapsamaktadır. Eğitim sürecinde “Muhasebe Meslek Elemanı” unvanı taşıyacak kişinin sahip olması gereken bilgi, beceri ve alışkanlıklarla donatılması hedeflenmiştir. Bu hedef doğrultusunda; muhasebe alanındaki temel ilke ve kavramları özümsemiş, muhasebenin yerine getirdiği işlevlerin öneminin bilincinde, etik değerlere saygılı, mesleği ile ilgili mevzuatı izleyen, muhasebe yazılımlarını kullanabilen, sistemli çalışma alışkanlığı kazanmış, analitik düşünme yeteneğine sahip elemanlar çalışma hayatına hazırlanmaktadır.

 

Puan Türü                               : YGS-6                      Telefon            : 0 252 697 6525

Yabancı Dil Hazırlık                : Yok                          Faks                : 0 252 697 6345

Eğitim Dili                                : Türkçe                     e-posta           : dalaman@mu.edu.tr

Eğitim Süresi                          : 2 Yıl                          Yerleşke         : Dalaman/Muğla

AKADEMİK PERSONEL
İDARİ PERSONEL
ETKİNLİKLERİMİZ
STAJLAR
FOTOĞRAF ALBÜMÜ
SIKÇA SORULAN SORULAR
DERS PROGRAMLARI
SINAV PROGRAMLARI
DOKÜMANLAR
Yukarı Çık